30 Січня, 2023, 16:30

За тиждень з портів Одеси експортовано 664 тисячі тонн продовольства, саботаж росіян впливає на обсяги роботи зернової угоди — ОВА

Через те, що росіяни саботують перевірки суден з продовольством, які прямують в порти Одеси або з них, обсяги роботи зернової угоди знижуються. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив голова Громадської ради при Одеській ОДА, речник начальника обласної військової адміністрації Сергій Братчук.

«Ситуація з електроенергією призводить до того, що є гнучкі графіки роботи портів Великої Одеси щодо зернової угоди. Хоча найголовніша біда, і про це повідомляє профільне міністерство, зокрема, — це те, що російська сторона саботує перевірку суден, які йдуть до портів Великої Одеси або вирушають від нас до портів призначення. Цей саботаж накладає відбиток на обсяги роботи зернової угоди. За тиждень, що минув, 18 суден експортували 664 тисячі тонн продовольства з портів Великої Одеси. Це на третину менше, ніж було позаминулого тижня. Головне — не шторми і навіть не складнощі на енергетичному фронті, а саботаж з боку рф. Зокрема, 60 тисяч тонн пшениці було відправлено до Кенії, 56 тисяч тонн до Бангладешу і 60 тисяч тонн української олії відправлено до Індії. Сподіваюся, що робота зернової угоди поліпшиться і обсяги почнуть потихеньку зростати», — зазначив Братчук.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini