Олена Коробкова, голова Ради НАБУ (Незалежна асоціація банків України), Медіацентр Україна-Укрінформ
Олена Коробкова, голова Ради НАБУ (Незалежна асоціація банків України), Медіацентр Україна-Укрінформ
27 Лютого, 2023, 16:00

За рік обсяг гривневих коштів населення в банках зріс на 18,8%, а коштів бізнеса — майже на 12%: банкам довіряють — Голова Ради НАБУ

Попри війну банківська система України є стійкою, стабільною та прибутковою. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявила голова Ради НАБУ (Незалежна асоціація банків України) Олена Коробкова.

«Обсяг гривневих коштів населення в банках за минулий рік збільшився на 18,8%, а коштів бізнеса — майже на 12%. Ці дані означають, що люди і бізнес довіряють банкам і розуміють, що гроші набагато безпечніше зберігати в банках, аніж у іншому місті. Особливо у воєнний час. Попри війну, банківська система завершила 2022 рік з прибутком: його показали 46 з 67 банків. Порівняно з попереднім роком прибуток банківського сектору скоротився на 68%. У 2022 році прибуток склав 24,7 млрд грн. У 2021 було 77,4 млрд. Але банківська система прибуткова і є стійкою. Про стійкість ще каже норматив достатності регулятивного капіталу. При нормі 10%, це мінімальне значення, в середньому у банківської системи майже 20% зараз він складає. Ліквідність банківської системи 511 млрд», — повідомила Коробкова.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini