«За перших три дні роботи до Центру підтримки переміщених українців звернулись 398 осіб», – перший заступник мера Львова Андрій Москаленко
– Від суботи, 19 березня, у РадіоГараж на вул. Князя Романа, 6 у пілотному режимі працює Центр підтримки вимушено переміщених українців. Він надає їм юридичну допомогу та допомагає у пошуку роботи. За перших 3 дні маємо 398 звернень. Загалом ареал міст достатньо широкий, проте найбільше запитів щодо пошуку роботи, від людей з Харкова та Києва. На сьогодні маємо близько 1,5 тисячі вакансій, які можемо запропонувати — від технічних до сервісних. Це інженери технічних служб: водоканалу, теплоенерго, паркувальники, пекарі для різних компаній чи працівники салонів краси. Дякую за спільну працю колегам з юридичного департаменту, управління персоналом Львівської міської ради та Центру зайнятості.
Звертаюсь до представників малого та середнього бізнесу. Якщо ви бачите, що вам необхідні працівники, то запрошую надавати вакансію в Центр підтримки за телефоном 050 555 44 63 або особисто. Також від завтра запускаємо окремий чат-бот у Телеграмі, де будуть висвітлюватись вакансії.
– Кількість заявок до міської ради на релокацію виробництв із інших міст вимірюється сотнями. В активній роботі, безпосередньому перевезенні є 45 звернень. Здебільшого це аудиторські компанії, приватні клініки, легка промисловість, виробництво, інформаційні технології, дистриб’юторські компанії, фармацевтика. Кількість працівників таких компаній варіюється від 5 до 700. Маємо потребу у приміщеннях, площею від 100 до 4000 квадратних метрів. Працюємо консолідовано з колегами з обласної військової адміністрації, профільних міністерств нашого уряду. Адже важливо зберегти виробництва в Україні, щоб після нашої перемоги вони моли повернутися в свої рідні міста і своєю роботою та податками допомагати відбудовувати їх.
– З перших днів повномасштабного вторгнення росії багато закладів громадського харчування фактично перепрофілювалися і стали харчувати волонтерів, переміщених українців і військових. Тож за останні кілька днів ми ухвалили рішення щодо пільг для бізнесу, який працює у Львові. Тим закладам, які працюють в комунальних приміщеннях, не будуть нараховувати орендну плату з 24 лютого. Також було прийняте рішення про звільнення підприємців від сплати оренди за користування рекламними носіями.
– Спільно з рядом фондів провели брейнстормінг та хакатон, і до кінця тижня буде детально пропрацьована окрема модель підтримки малого та середнього бізнесу. Мова йтиме про виплату одноразових грантів на покриття першочергових витрат для того, щоби можна було бізнес продовжити. Але фокус буде на тих, хто підтримує сервісами вимушено переміщених українців та Збройні сили України.
– Для того, щоб налагоджувати нові бізнес-контакти і нові канали експорту, ми провели спілкування з кількома міськими головам з Естонії та Польщі.
– Станом на 20 березня виконання загального фонду міського бюджету становить 91%. Тобто до кінця березня ми можемо говорити про виконання бюджету за перших 3 місяці. Тобто у сьогоднішній ситуації бізнес взяв на себе функції не лише допомоги, але так само виконує свої зобов’язання і сплачує податки, вірячи в нашу перемогу.
– У результаті перемовин із міжнародними фінансовими установами, з якими співпрацює місто — ЄБРР, ЄІБ, було ухвалене спільне рішення та на час воєнного стану відтерміновано сплату платежів за користування кредитами. Така підтримка з боку міжнародних партнерів також сьогодні є дуже важливою.
Стежте за новинами Медіацентру «Україна» у наших соцмережах:
Telegram: https://t.me/lvivmediacenter
Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine
Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/
YouTube: https://bit.ly/3whbxSm