5 Квітня, 2024, 12:42

За останні три місяці в екосистемах сталося вдвічі більше пожеж, ніж за аналогічний період минулого року – ДСНС

За останні три місяці 2024 року сталося більш як 3,7 тисяч пожеж в екосистемах, що вдвічі більше, ніж за аналогічний період попереднього року. Одна з основних причин – необережне поводження людей з вогнем, зокрема, під час спалювання сухої рослинності.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Анатолій Шкарбута, заступник начальника відділу профілактичної роботи Управління, пожежної безпеки Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України.

«Саме ці показники дуже тривожать ДСНС, екологів, працівників лісової галузі, тому що це аномально. Ми вживаємо значний комплекс заходів щодо припинення такого зростання пожеж», – наголосив він.

Згідно зі статистикою, в більшості випадків причинами пожеж, які виникли в екосистемах, є безвідповідальність людей.

«Відповідно до статистичних даних, основні причини виникнення пожеж саме в цей період, весняний, коли піднімається температура, – це саме необережне поводження людей з вогнем. Найбільше випадків – це навмисне спалювання сухої рослинності, яке призводить до масштабних пожеж. Природа і погодні умови відповідно також впливають на кількість, масштаби цих пожеж. Але основна причина пожеж в екосистемах на даний час – це необережне або навмисне поводження людей з вогнем під час спалювання сухостою», – пояснив він.

Він зауважив, що на збільшення пожеж в екосистемах, зокрема у прифронтових регіонах, впливають і бойові дії. Однак, основною причиною залишається спалювання людьми сухої рослинності.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini