28 Травня, 2024, 16:44

За нашими відчуттями, може бути 60 тисяч людей, які знаходяться в різних формах полону як на тимчасово окупованій території, так і на території рф – Олександра Романцова

Цифри, які наразі звучать, щодо кількості цивільних заручників росіян як на тимчасово окупованих територіях, так і тих, кого вже відправили на територію рф, насправді можуть бути набагато більшими.

Таку думку під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ висловила Олександра Романцова, виконавча директорка «Центру громадянських свобод».

«На жаль, Україна не має доступу до тих територій (тимчасово окупованих – ред.) для того, щоб ми самі, Україна як держава зрозуміла, що людина пропала. Тільки через родичів, які втратили контакт, ми можемо більш-менш мати цю цифру. Бо наразі різні цифри звучать. До нас, саме до «Центру громадянських свобод» звернулися більше тисячі родин, в цій цифрі ми конкретно відчуваємо впевненість. Але звучать і 20 тисяч, а за нашими відчуттям може бути 60 тисяч людей, які знаходяться в різних формах полону на території, окупованій російською федерацією, і вже вислані на територію російської федерації. Оскільки вони (росіяни – ред.) не надають інформацію на запити українських структур, або іноді з 10 наших запитів вони на один відповідають, то цієї інформації повністю немає. Тільки наш внутрішній обмін інформацією, тільки родичі, які втратили контакт зі своїми родичами, близькими, друзями, знайомими – тільки ви можете дати нам розуміння, кого потрібно шукати», – пояснила Олександра Романцова.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini