19 Травня, 2023, 16:24

За минулу добу піротехніки встановили рекорд, знешкодивши  близько 6000 вибухонебезпечних предметів – Олександр Хорунжий

За минулу добу був встановлений рекорд щодо виявлення та знешкодження вибухонебезпечних предметів. Це близько 6000 вибухонебезпечних предметів, серед них 9 авіабомб.

По це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий. 

«Основні області, де зараз проводиться розмінування, – Донеччина, Миколаївщина, Харківщина, Херсонська область. Це основний обсяг вибухонебезпечних предметів, які знайшли сьогодні», – уточнив він.

Олександр Хорунжий також повідомив статистику щодо виявлення та знешкодження вибухонебезпечних предметів від початку повномасштабного вторгнення.

«Якщо брати  інформацію та статистику з початку широкомасштабного вторгнення російської федерації, то  виявлено та знешкоджено понад 373 тисячі вибухонебезпечних предметів і в тому числі 2 235 одиниць авіаційних бомб, які входять в це число. Обстежено близько 86 тисяч гектарів», – зазначив він.

Як пояснив пресофіцер ДСНС, зараз активно почали застосовувати отримані від партнерів машини механізованого розмінування. Це дає свої результати, зокрема значно збільшує як площу розмінування, так і знешкодження саме вибухонебезпечних предметів.

«Що стосується техніки, то дійсно ми посилюємося з кожним днем. І посилюємося як за рахунок держави, так і за рахунок співпраці з міжнародними партнерами. В нас зараз близько 7 машин механізованого розмінування вже працюють над очищенням нашої землі від вибухонебезпечних предметів. І до кінця року ця кількість однозначно буде збільшуватися в 2-3 рази приблизно, і навіть більше», – додав пресофіцер.

Олександр Хорунжий також наголосив на необхідності машин механізованого розмінування. 

«Ми далі працюємо над тим, щоб їх було якомога більше. Зараз є потреба фактично у 100 таких машинах. Тому що це значно пришвидшує процес розмінування територій і, зокрема, убезпечує наш особовий склад. Бо фактично всі ці машини працюють дистанційно».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini