Фото Харківський Медіа Хаб: речник ГУ ДСНСУ у Харківській області Є. Василенко
26 Жовтня, 2023, 09:31

За минулий тиждень в результаті ворожих обстрілів на Харківщині загинуло 9 цивільних осіб

В понеділок в Харківському Медіа Хабі відбувся черговий щотижневий брифінг речника Головного управління ДСНС України у Харківській області Євгена Василенко, який розповів про оперативну ситуацію на Харківщині в період з 16 по 22 жовтня.

Так, за словами Євгена Василенко, за минулий тиждень співробітники ДСНС  Харківського гарнізону здійснили 143 виїздів за сигналом «Тривога», 4 з яких були пов’язані з бойовими діями, які ведуться на території Харківщини. Ще в 57 випадках рятувальники виїжджали на ДТП, для допомоги населенню та для ліквідації наслідків ворожих обстрілів. З пожеж, не пов’язаних з обстрілами, було врятовано 4 людей, евакуйовано 39. Загинула 1 особа.

В результаті російських обстрілів території Харківщини, з під-завалів було витягнуто три тіла цивільних, було поранено двох цивільних осіб.

Демінерами Державної служби з надзвичайних ситуацій в період з 16 по 22 жовтня було виявлено та знешкоджено майже 537 вибухонебезпечних предметів.

Впродовж минулого тижня представники зведеного загону ДСНС продовжували оглядати та, у разі необхідності, розміновувати деокуповані та постраждалі внаслідок російської агресії території Харківщини. Так, з початку великої війни 35 піротехнічних розрахунків та 76 одиниць спеціальної техніки оглянули понад 3,85 тис га територій, майже 2,75 тис км ліній електропередач, виявили та знешкодили майже 81 тис боєприпасів та інших небезпечних предметів.

За інформацією речника ДСНС Харківського регіону, за зазначений період 2 цивільних особи підірвалися на невідомих предметах: 1 людина – водій трактора, який підірвався на ворожій міні під час проведення робіт в полі неподалік с. Піски Радьківські, загинула; інший, наступивши на протипіхотну міну, зазнав травм кінцівки.

Крім того, Євген Василенко детальніше розповів про ліквідацію ракетного удару по терміналу Нової Пошти в с. Коротич, в результаті чого загинуло 6 осіб, ще 17 було поранено. Так, за його словами в результаті ворожого «прильоту» сталася серйозна руйнація будівлі, горіла площа близько 300 кв. м. Пожежа була оперативно ліквідована.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini