Фото Харківський Медіа Хаб: речник ГУ ДСНСУ у Харківській області Є. Василенко
14 Листопада, 2023, 19:49

«За минулий тиждень рятувальники Харківської області 11 разів виїжджали для ліквідації наслідків ворожих обстрілів», — Євген Василенко

В понеділок 13 листопада в Харківському Медіа Хабі Євген Василенко, речник Головного управління ДСНС України у Харківській області розповів про оперативну ситуацію, яка склалася на Харківщині в період з 7 до 12 листопада. 

За словами пана Василенко, за минулий тиждень рятувальники Харківського гарнізону здійснили 125 виїздів за сигналом «Тривога», 11 з яких були пов’язані з ворожими обстрілами. Ще в 53 випадках співробітники ДСНС виїжджали на ДТП, для допомоги населенню та для обстеження наслідків ворожих обстрілів. 

Через російську агресію в регіоні за минулий тиждень загинула одна цивільна людина.

Саперами ДСНС в період з 7 по 12 листопада було знешкоджено понад 1,64 тис вибухонебезпечних предметів.

Впродовж минулого тижня представники зведеного загону ДСНС продовжували оглядати та розміновувати деокуповані та постраждалі внаслідок ведення бойових дій території Харківської області. З початку великої війни 33 піротехнічних розрахунки та 70 одиниці спеціальної техніки дослідили більше чотирьох тисяч гектар звільненої Слобожанської землі, близько трьох тисяч кілометрів ліній електропередач, виявили та знешкодили майже 84 тисячі боєприпасів та інших небезпечних предметів.

За інформацією Євгена Василенка, за цей період дві цивільних людини підірвались на невідомих вибухових предметах та зазнали осколкових поранень.

Крім того, під час брифінгу речник ГУ ДСНС України у Харківській області приділив увагу заходам життєзабезпечення та безпеки у випадку відсутності електропостачання. Посадовець зазначив, що не рекомендується використовувати у помешканнях багатоповерхівок буржуйок, бензо-, газо- та дизельних генераторів, а також зберігати ємності з газом. 

«Дотримуйтесь правил безпечного користування приладами для обігріву та приготування їжі, а також заходів безпеки під час користування резервними джерелами електропостачання», – зазначив пан Василенко.

Також на випадок блекауту спікер порекомендував дізнатися інформацію про розташування найближчого «Пункту незламності», підрозділів ДСНС та Нацполіції.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini