Фото Харківський Медіа Хаб: речник ГУ ДСНСУ у Харківській області Є. Василенко
3 Жовтня, 2023, 21:40

За минулий тиждень на Харківщині сталося 152 пожежі в природних екосистемах, більша частина з яких – через самовільне спалювання листя та сухої трави: речник ГУ ДСНСУ у Харківській області Є. Василенко

Вчора в Харківському Медіа Хабі відбувся черговий брифінг речника Головного управління ДСНС України у Харківській області Євгена Василенко, який розповів ситуацію в Харківському регіоні в період з 25 вересня по 2 жовтня, та як вона вплинула на населення регіону.

За його словами, за минулий тиждень працівники Харківського гарнізону ДСНС здійснили понад 250 виїздів за сигналом «Тривога», 20 з яких були пов’язані з ворожими обстрілами. Було ліквідовано 152 пожежі в екосистемах, під час яких рятувальникам вдалося евакуювати 10 цивільних осіб. На жаль, 2 людини загинули. 

За словами Василенка, 34 розрахунки піротехніків та 69 одиниць спеціальної техніки зведеного загону Державної служби з надзвичайних ситуацій продовжують роботи з обстеження ЛЕП та знешкодження боєприпасів. Загалом, з початку Великої війни вони оглянули понад 3657 га територій, близько 2,65 тис км ЛЕП, виявили та знешкодили майже 79 тис вибухонебезпечних предметів.

-На жаль, на минулому тижні кількість людей, які підірвалися на невідомих вибухових пристроїв, збільшилась до чотирьох.
Зазнав травм мінно-вибухових травм середньої тяжкості чоловік 1971 р.н., одна особа  загинула, – зазначив спікер.

Також речник Харківського управління ДСНС звернув увагу, що за тиждень кількість пожеж в природних екосистемах регіону збільшилася майже вдвічі в порівнянні з минулим. Причиною більшості нещасних випадків стало знову ж самовільне спалювання листя та сухої трави, яке щороку починається цієї пори. Василенко вчергове звернув увагу на небезпечність випалювання сухостою на деокупованих територіях, або там, де велись інтенсивні бойові дії, оскільки такі дії можуть призвести до детонування боєприпасів, що не розірвались, інженерних мін чи саморобних вибухових пристроїв.

-Це вкрай небезпечно, зокрема, для життя рятувальників, які будуть гасити ці пожежі! Тому звертаємо Вашу увагу: спалювання рослинних залишків суворо заборонене! За порушення законодавства винним загрожує адміністративна та кримінальна відповідальність. Дії, які спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки караються позбавленням волі! – зазначив спікер.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini