29 Березня, 2024, 13:37

За минулий рік в Україні зареєстровано близько 20 тисяч випадків захворюваності на туберкульоз 

У 2023 році в Україні зареєстрували близько 20 тисяч випадків туберкульозу, 640 з них – серед дітей.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

«Якщо подивитися по статистиці, то в середньому за останній рік Україна зареєструвала близько 20 тисяч випадків туберкульозу, і 640 випадків – серед дитячого населення. І серед дитячого населення ми реєструємо збільшення таких  випадків захворювання», – зазначив він.

Завідувачка відділу управління та протидії туберкульозу, Центр громадського здоров’я Яна Терлеєва зауважила, що на сьогодні ситуація з туберкульозом залишається складною в усій країні. 

За її словами, до регіонів, в яких найвищий тягар захворюваності на туберкульоз відносяться, зокрема, Одеська, Кіровоградська, Дніпропетровська, Закарпатська та Волинська області.

«Підкреслю, що на сьогодні в умовах повномасштабної війни, тривалого стресу, тривалого перебування в підвальних приміщеннях, зубожіння населення, також того економічного стану в якому перебуває наша країна, ми ще раз звертаємо увагу, що в цілому наша країна відноситься до країн з високим рівнем захворюваності серед європейського регіону. Характерною особливістю є поширення в масштабах нашої країни саме лікарсько-стійкого туберкульозу», – додала вона і  наголосила, на необхідності якнайшвидшого звернення за медичною допомогою, позаяк туберкульоз на сьогодні виліковний. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini