18 Серпня, 2023, 18:26

За менш як рік до проєкту «Хочу жить» звернулося понад 22 тисячі російських військовослужбовців 

З вересня 2022 року в Україні працює державний проєкт «Хочу жить». Основна його задача – вберегти життя військовослужбовців російської федерації, мобілізованих, які не бажають воювати на території України, проти України, не бажають виконувати злочинні накази путінського режиму. За час існування проєкту отримано вже понад 22 тисячі звернень.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив речник проєкту «Хочу жить» Віталій Матвієнко.

«Майже за рік існування проєкту ми отримали понад 22 тисячі звернень. Відвідування сайту – 46,2 мільйона, більшість з території російської федерації. Чотири лідери – Москва, Санкт-Петербург, Краснодарський край, Нижньогородська область», – повідомив він.

Віталій Матвієнко також зазначив, що щодня 10 операторів опрацьовують від 70 до 100 таких звернень.

Він пояснив, що ті росіяни, які здаються добровільно в полон, мають низку переваг. Зокрема можливість бути обміненими, можливість залишитися в полоні до кінця  війни, можливість просити прихистку в Україні або в деяких країнах Європи.

Речник проєкту також повідомив про запуск ініціативи для тих громадян російської федерації, які не підтримують путінський режим, висловлюють свою позицію проти війни або ж на підтримку України і російський режим намагається їх репресувати, посадити за ґрати. 

Так, за його словами, в майбутньому різними способами буде здійснюватися допомога таким політичним репресованим громадянам російської федерації.

«Зараз це на стадії початку, тому додаткова інформація буде оголошена згодом. І навіть моменти для того, щоб звільнити такого політичного репресованого громадянина російської федерації методом обмінів, але завдяки тим колаборантам, які знаходяться на території України і ув’язнені. Тобто військовополонені і обміни між військовополоненими – це окрема частина, і окрема частина – ініціатива по репресованих», – пояснив Віталій Матвієнко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini