За два роки державні сайти демонструють позитивну динаміку в питанні базової доступності – результати моніторингу
В межах щорічного моніторингу базової доступності було проведено дослідження 100 державних онлайн-ресурсів. Мета моніторингу – оцінити доступність сайтів, виявити недоліки та сприяти їх усуненню. Варто зазначити, що моніторинг проводився на основі спеціально розробленої методики, яка містить 10 показників.
Так, під час презентації результатів моніторингу, яка проходила в Медіацентрі Україна – Укрінформ, консультант із питань цифрової доступності в Програмі розвитку ООН в Україні Дмитро Попов повідомив, що лише одному зі 100 аналізованих сайтів можна присвоїти максимальну оцінку.
Загалом 3% вебсайтів мають високий рівень, 17% – достатній, 53% – середній і 27% – низький рівень базової доступності.
«Високий рівень доступності мають три сайти – Електронний кабінет перевізника, Сайт Харківської обласної державної адміністрації, Новий розділ портал Дія «Дія. Безбар’єрність», – зазначив він.
Утім, за словами Дмитра Попова, порівнюючи 2021 та 2022 роки, державні сайти за ці два роки демонструють позитивну динаміку.
Водночас Уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна, зазначила, що наразі в роботі з доступністю важливо вирішити низку питань. Зокрема, вагомим чинником в цьому напрямку стане ухвалення розробленого Міністерством цифрової трансформації спільно з експертами ПРООН проєкту Постанови, яка має на меті зробити обов’язковим дотримання вимог стандарту для органів виконавчої влади усіх рівнів.
«Дійсно, нам треба довести до ладу документ, щоб він був прийнятий. Ця постанова зобов’яже державні сайти. Але попереду ще велика робота для того, щоб створити доступність обов’язковою для будь-якої компанії, організації, що працює в Україні та надає послуги. Щоб усі послуги були доступні, нам потрібно попрацювати над законом. Тож попереду дуже багато роботи», – наголосила вона.
Своєю чергою менеджер «Проєкту підтримки Дія» Програми розвитку ООН в Україні Володимир Брусіловський наголосив, що ПРООН готова підтримати подальший розвиток у цій сфері, в тому числі розробку проєкту закону. Він також зауважив, що окрім нормативної бази сьогодні потрібно здійснювати роботу і над низкою інших важливих кроків в питанні доступності.
«На нашу думку, крім нормативного напрямку, нам треба працювати і над продовженням навчання державних службовців, над продовженням моніторингу. Ми продовжуємо працювати з громадським сектором, в тому числі і з бізнесом, для того, щоб всі розуміли необхідність доступності. І для того, щоб крім власне формальної вимоги, місія зробити цифрові рішення доступними була основою розуміння цих процесів зі сторони топ чиновників державної влади» – додав Володимир Брусіловський
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini