Фото Харківський Медіа Хаб: Любов Махота і Світлана Ткаченко
26 Жовтня, 2023, 09:51

За 8 місяців 2023 року на Харківщині було виявлено 8 випадків захворювання на поліомієліт: Любов Махота

Вчора в Харківському Медіа Хабі відбувся брифінг, присвячений  Всесвітньому дню боротьби з поліомієлітом. Спікерами були  Любов Махота – директорка Державної установи “Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України” та  медична директорка, лікарка-інфекціоністка Обласної інфекційної лікарні Світлана Ткаченко. Говорили про заходи з підтримки безполіомієлітного статусу в Харківській області.

Так, за словами Любові Махоти, за даними ВОЗ, близько 5 відсотків хворих на поліомієліт помирають через ураження дихальних м’язів, кожен двохсотий дістає інвалідність через деформацію хребта та кінцівок.

-З 1988 року рівень захворюваності на поліомієліт впав на 99 відсотків завдяки всеосяжній вакцинації. В той же час, через низький рівень охоплення щепленнями Україна й досі залишається в переліку країн, де існує ризик спалаху поліомієліту, – зазначила спікерка.

Також під час брифінгу очільниця Харківського обласний центр контролю та профілактики хвороб розповіла про шляхи передачі небезпечної хвороби, кого найчастіше вражає вірус та як правильно вакцинуватися проти поліомієліту.

Махота підкреслила, що противірусного лікування не існує, а вражені хворобою нерви і м’язи не відновлюються.

-Єдиний спосіб уникнути поліомієліту – прищепити себе та рідних! До того ж, всеосяжна вакцинація важлива, аби не втратити колективний імунітет! – наголосила спікерка.

Крім того, Махота розповіла, що в Харківській області затверджений план реагування на спалах поліомієліту на 2022-2025 роки, проводиться постійний епідеміологічний нагляд, здійснюються спільні моніторингові візити до лікувальних закладів, досліджується циркуляція вірусу в зовнішньому середовищі, проводиться профілактична робота серед населення. За 8 місяців поточного року в регіоні було виявлено 8 випадків захворювання.

В свою чергу лікарка-інфекціоністка Обласної інфекційної лікарні Світлана Ткаченко розповіла про різноманітні прояви хвороби, шляхи діагностування та передачі хвороби.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini