Фото Медіацентр Україна – Одеса: Олександр Гостіщев, заступник начальника Головного управління Національної поліції в Одеській області - командир зведеного загону НПУ "Цунамі"; Денис Рижук, заступник начальника Південного регіонального управління з персоналу Державної прикордонної служби України; Сергій Ящишин, старший офіцер Південного відділення комплектування Іміджево-видавничого центру Національної гвардії України
14 Лютого, 2023, 16:12

За 10 днів майже 2000 добровольців з Одеської області захотіло приєднатися до лав “Гвардії наступу”

До бригади “Лють” національної поліції України звернулося близько 600 людей, до прикордонників – понад 150 осіб, до національної гвардії – понад 1110 кандидатів. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіли представники цих силових структур: Олександр Гостіщев, заступник начальника Головного управління Національної поліції в Одеській області – командир зведеного загону НПУ “Цунамі”; Денис Рижук, заступник начальника Південного регіонального управління з персоналу Державної прикордонної служби України; Сергій Ящишин, старший офіцер Південного відділення комплектування Іміджево-видавничого центру Національної гвардії України.

Олександр Гостіщев розповів, що до штурмової бригади національної поліції “Лють” входять штурмовий батальйон, два штурмові полки та артилерійський полк. “По всій Україні понад 8000 цивільних осіб подали анкету на проходження відбору, який вже розпочато. В Одеській області це 300 цивільних та майже 300 поліцейських. Кожен охочий приєднатися до бригади може подати свою анкету на сайті storm.mvs.gov.ua, звернутися через Центри надання адміністративних послуг чи прийти до місця дислокації підрозділів”, – зазначив офіцер.

Олександр Гостіщев також розповів, що до лав бригади можуть приєднатися і жінки – в залежності від рівня підготовки. “У нас є дівчата, які працюють у штабі, є оператори БПЛА, а є й такі, що працюють у штурмових групах як парамедики”, – додав офіцер.

Денис Рижук розповів, що бригада “Сталевий кордон” формується на базі 15-го прикордонного загону. Кістяк підрозділу – військові, які брали участь у бойових діях у Маріуполі, на Луганському та Бахмутському напрямках. В бригаді буде сформовано протитанкові, протизенітні та БПЛА-підрозділи.  “По всій країні добровольці подали понад 2700 анкет, на півдні України до ЦНАПів звернулося 950 людей, і майже 150 анкет було подано. Жінки також можуть до нас приєднатися як психологи або заступники по персоналу”, – додав офіцер.

В національній гвардії формується 6 бригад. “До лав штурмових бригад національної гвардії в Одеській області можна приєднатися через дев’ять центрів надання адміністративних послуг, два з них працюють в Одесі. За 10 днів до нас через центри звернулося 370 кандидатів, з них 230 – по місту Одеса. А через сайт storm.mvs.gov.ua до південного одеського територіального управління національної гвардії надійшло 742 анкети”, – розповів Сергій Ящишин, старший офіцер Південного відділення комплектування Іміджево-видавничого центру Національної гвардії України.

Він також додав, що до лав штурмових бригад набирають і жінок, як медиків. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini