Фото - Харківський Медіа Хаб: Заступниця очільника Харківської обласної військової адміністрації Олена Логвинова, та заступниця генерального директора Державної установи "Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України" Неля Новіцька
22 Грудня, 2023, 07:39

З жовтня 2023 року на Харківщині зафіксовано близько шести тисяч випадків захворювання на коронавірус

Заступниця очільника Харківської обласної військової адміністрації Олена Логвинова, та заступниця генерального директора Державної установи “Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України” Неля Новіцька розповіли про стан захворюваності в Харківській області на грип, COVID-19, а також про заходи, які застосовуються в регіоні щодо недопущення епідеміологічних ускладнень з вірусного гепатиту А. 

За словами першої спікерки, з початку епідсезону на грип та ГРВІ в Харківській області захворіло понад 26 тисяч осіб, близько десяти тисяч з них  діти. Госпіталізовано понад півтори тисячі осіб, більше третини з них діти.

«Якщо порівнювати аналогічний період минулого року, захворюваність зросла на 27,5 %. В той же час, інтенсивність епідеміологічного процесу в Харківській області відповідає низькому рівню і є цілком контрольованою,» — розповіла пані Логінова.

Також вона зазначила, що з початку епідеміологічного сезону зареєстровано 34 летальних випадки серед хворих на COVID-19. Заступниця очільника ХОВА підкреслила, що одночасна вакцинація від грипу та коронавірусної хвороби є доцільною і повністю безпечною:

«Станом на 4 грудня цього року, на Харківщині проти грипу щеплено майже 2,7 тисяч осіб, з них близько 2,3 тисяч — це люди з груп ризику: медичні працівники і діти віком до 5 років».

Олена Логвінова розповіла, що вакцинація проти COVID-19 дозволена з 5-річного віку. Для щеплення дітей використовується вакцина Comarnity, одна доза якої містить втричі менше активної речовини, ніж для дорослих. 

За словами спікерки, в регіоні в наявності достатня кількість безкоштовних вакцин від коронавірусної хвороби. Найближчим часом надійдуть препарати для бустерної вакцинації. Зробити щеплення можна в 135 пунктах вакцинації, які функціонують по Харківській області. 

Щодо вірусного гепатиту А, пані Логвінова зазначила, що це захворювання є гострою антропонозною інфекційною хворобою, заразитися якою можна шляхом вживання забрудненої води та продуктів або через недотримання правил особистої гігієни. 

За інформацією ДУ “Центр громадського здоров’я МОЗ” протягом жовтня-листопада поточного року в м. Вінниця зареєстровано спалах вірусного гепатиту А з кількістю уражених більше 300 осіб. 

Стосовно  захворюваності на цю хворобу в Харківському регіоні, заступниця очільника Харківської обласної військової адміністрації заявила, що епідеміологічна ситуація є повністю контрольованою: на момент 8 грудня в області зареєстровано 13 випадків виявлення інфекції. 

В Україні щеплення від гепатиту А не є обов’язковим. Утім, в країні зареєстровані дві вакцини проти захворювання. Препарат можна придбати за власний кошт, військовослужбовцям він надається на безкоштовній основі. 

Неля Новіцька зазначила, що епідеміологічний сезон вірусних захворювань в Україні цього року розпочався 2 жовтня. За її словами, Харківським обласним центром контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України за цей час було обстежено майже шість тисяч осіб. 95 відсотків показників свідчать про перенесення коронавірусної хвороби. Циркуляція вірусів грипу лабораторно не підтверджена. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini