Фото Медіацентр Україна – Одеса: Артем Прокопьєв, старший інструктор із тактичної медицини благодійного фонду “PULSE”
27 Липня, 2023, 15:10

З понад 200 зразків турнікетів, що потрапили до України під час війни, лише 7-8 можна використовувати – інструктор з тактичної медицини

Інші лише несуть небезпеку для поранених. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Артем Прокопьєв, старший інструктор із тактичної медицини благодійного фонду “PULSE”.

Він нагадав, що головна функція турнікета – зупинити кровотечу, поки поранений не потрапить до лікарні.

“У неякісного турнікета може не вистачить тиску для зупинки кровотечі. Він може просто зламатися. Або необхідний тиск буде зберігатися лише нетривалий час. Взагалі, згідно з даними однієї громадської організації, яка займалася тестуванням зразків турнікетів, що потрапили до України під час війни, лише 7-8 з понад 200 можна рекомендувати для використання”, – розповів інструктор.

Він додав, що перелік рекомендованих для використання турнікетів можна знайти на сайті комітету “Tactical Сombat Сasualty Сare”, на рекомендації якого спираються українські бойові медики та інструктори. Також якісним турнікетом Артем Прокопьєв вважає виріб від української компанії “Січ”. 

“Один з найвизнаніших турнікетів – це американський СAT, його маркування дуже важко підробити. Взагалі, у виробників цих виробів дуже інформативні сайти, на яких є й інструкції, як ними користуватися, і як відрізнити від підробки. І взагалі, перед використанням будь-якого турнікета я рекомендую провести його тестування”, – зазначив фахівець.

Так, Прокопьєв також не рекомендував турнікет FORA від турецького виробника, яким колись навіть користувалася турецька армія через його травматичну дію.

“Є декілька шляхів потрапляння неякісних турнікетів до війська. Хтось купує самостійно. Комусь передають волонтери. Іноді вони потрапляють до ЗСУ разом з аптечками від держави, які передали якісь благодійні фонди чи міжнародні організації. На жаль, поки що не розроблений механізм ліцензування турнікетів державними органами”, – додав фахівець.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini