З-поміж понад 80 тисяч зареєстрованих воєнних злочинів 5 тисяч стосуються жорстокого поводження з цивільним населенням – представник Генпрокуратури
Правоохоронними органами зареєстровано та здійснюється досудове розслідування більш як 80 тисяч воєнних злочинів. З них близько 5 тисяч стосуються жорстокого поводження з цивільним населенням. З цим зіштовхнулося цивільне населення всіх областей, яке потерпало від тимчасової окупації.
Такі дані озвучив представник Офісу Генерального прокурора Денис Лисенко під час презентації в Медіацентрі Україна – Укрінформ дослідження про тортури і жорстоке поводження з цивільним населенням на українських територіях, які перебували під російською окупацією.
«Тут варто сказати, що жорстокість окупантів та ворожих військ стосується не тільки цивільного населення, вона також характерна і для поводження з військовополоненими. На сьогодні правоохоронними органами здійснюється досудове розслідування у 265 кримінальних провадженнях за фактом жорстокого поводження з військовополоненими. І на цей час вже визнано потерпілими більш як 1,5 тисячі українських військовополонених», – наголосив він.
Представник Генпрокуратури зауважив, що існують певні тенденції у поведінці ворожих військ на території Україні. Жорстокість носить системний характер, вона характерна для всіх регіонів, абсолютно всі види підрозділів збройних сил рф, а також підконтрольних їй збройних формувань вчиняють порушення норм міжнародного гуманітарного права, які забороняють жорстоке поводження з цивільним населенням.
Також, за словами Дениса Лисенка, спостерігається пряма кореляція між кількістю воєнних злочинів, зокрема катувань, вчинених на певній території, із часом окупації цієї території, а також інтенсивністю бойових дій на цій території.
«Реальну кількість потерпілих, які стали жертвами катування на цей час важко уявити. Ми вже встановили тисячі таких потерпілих. Проте в цьому контексті варто тримати в голові ту цифру, що на сьогодні нами ще розслідується близько 15 тисяч випадків незаконного позбавлення волі, а також більш як дві тисячі умисних вбивств. Тобто ми розуміємо, що ці злочини тісно пов’язані між собою, і ті особи, які незаконно були позбавлені волі, часто стають жертвами катувань. Так само як і вбиті особи дуже часто перед тим піддаються тортурам».
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini