2 Червня, 2022, 16:45

З початку війни витрати на зброю склали у 5,6 разів більше, ніж призначалось у бюджеті на рік – Міноборони

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

«Загалом, за 5 місяців на грошове забезпечення військовослужбовцям перераховано майже 232 мільярди гривень. Це у 3,8 разів більше, ніж за минулий рік. Витрати на високоточну техніку, артилерійську техніку, безпілотники склали у 5,6 разів більше, ніж призначалось на озброєння у бюджеті на рік. На відновлення техніки спрямовано 15,8 мільярди гривень», – сказала Ганна Маляр.

Вона наголосила, що за минулий тиждень Міністерство оборони для потреб ЗСУ поставили понад 26 тисяч бронежилетів, 10 тисяч шоломів, 10 тисяч пар взуття та понад 20 тисяч комплектів польової форми. Поставки по лінії Міноборони складають вже 65%, тоді як раніше ці цифри були 50% на 50% – оборонне відомство та волонтери, разом з міжнародною допомогою.

Крім того, триває міжнародна робота для надання Україні військової допомоги: «Вчора США оголосили новий пакет допомоги Україні на 700 мільйонів доларів. Президент США Джо Байден підкреслив, що в цьому пакеті будуть системи МРЛС, про які ми вже давно говорили на всіх рівнях. У травні 2022 року міністр оборони взяв участь у 30 міжнародних заходах. Прогрес у надходженні допомоги багато у чому – це результат таких переговорів».

Ганна Маляр зазначила, що попри війну, свою роботу продовжують юридичні служби Міноборони.

«Наразі прийнято рішення про повернення 2,5 тисяч гектарів землі в Одеській області до володіння Міноборони, яка була незаконно вилучена. Ми повернули понад тисяч квадратних метрів нерухомості та поновлено право власності Міноборони на нерухоме майно. За неналежне виконання господарських договорів з боку контрагентів, оборонне відомство стягнуло 6,8 мільйонів гривень штрафних санкцій. Чекаємо на прийняття остаточного рішення, щоб повернути кошти у державний бюджет», – розповіла вона.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini