Фото Медіацентр Україна – Одеса: Віра Ястребова, адвокатка, директорка ГО “Східна правозахисна група”
15 Серпня, 2023, 14:06

З початку серпня на окупованих територіях півдня та Донбасу загарбники затримали 83 українців – правозахисники

Їх підозрюють у співпраці з українськими спецслужбами. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Віра Ястребова, адвокатка, директорка ГО “Східна правозахисна група”.

Вона зазначила, що на окупованих територіях загарбники створили мережу інформаторів, які доносять на нелояльних окупаційній владі українців.

“На тимчасово окупованих територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей було затримано 83 людини, які підозрюються окупантами в підтримці України та співробітництвом Українських спецслужб”, – розповіла пані Ястребова.

Зокрема, на тимчасово окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей – політична поліція окупантів – Росгвардія, здійснила 42 затримання місцевих мешканців, яких підозрює у співпраці на українські спецслужби. 

Пані Ястребова зазначила, що на Херсонщині федеральна служба безпеки затримала 54-річного громадянина України, за те, що він у 2016 брав участь у громадській кампанії “Кримська блокада”. Також на Донеччині окупанти затримали трьох громадян, які у 2012-2013 роках служили строкову службу у ЗСУ, затримали чоловіків через доноси місцевих, з якими проводила профілактичну роботу ФСБ.

Також Віра Ястребова розповіла, що на тимчасово окупованій території Луганської області у місті Лисичанськ у підвалі місцевого моргу створили  тюрму-катівню.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini