З початку роботи “зернової угоди” з портів “великої Одеси” вийшло 952 судна
Вони вивезли до країн Азії, Європи та Африки 30,3 мільйона тонн агропродукції – кукурудзу, пшеницю, соняшникову олію, соняшник, ячмінь, ріпак, шрот, соняшник. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Володимир Фролов, директор департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної військової адміністрації.
“З початку “зернової угоди” з портів Великої Одеси вийшло 952 судна. Втім, зараз зберігається критично низький показник виходу суден із портів. Лише три судна на добу при запропонованих дев’яти проходять інспекцію у Босфорі та отримують дозвіл рухатися в українські порти за продовольством. Наразі 120 суден очікують інспекції в територіальних водах Туреччини. 98 на вхід в порти під завантаження, 22 – з агропродукцією на вихід. Переважна більшість з них очікує по кілька тижнів. Це цілеспрямована дестабілізація ситуації”, – додав посадовець.
Володимир Фролов додав, що через блокування чорноморських портів почали розвиватися морські порти регіону на Дунаї.
“Порівняно з довоєнним періодом загальне перероблення вантажів у
2022 році зросла у три рази, У Ренійському порту – у п’ять разів, в Ізмаїльському – у 2,2 раза, в порту «Усть-Дунайськ» (Кілія) – у 12,2 раза”, – додав посадовець,
Він зазначив, що за чотири місяці 2023 року дунайські порти переробили 9,2 мільйона тонн вантажів. А в усіх портах регіону – 22,1 мільйона тонн.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini