24 Січня, 2024, 15:00

З початку повномасштабного вторгнення росія пошкодила або зруйнувала в Україні близько 530 храмів різних конфесій

З початку повномасштабного вторгнення під обстріли окупантів потрапили близько 530 релігійних споруд. Майже чверть пошкоджених окупантами храмів вже неможливо використовувати – вони зазнали або дуже важких руйнувань або ж зруйновані повністю.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив релігієзнавець, керівник проєкту «Релігія в огні»  Руслан Халіков.

«Якщо казати про пошкоджені внаслідок бойових дій релігійні споруди, то, безумовно, найбільша кількість таких споруд в регіонах, де відбуваються бойові дії. На сьогодні ми нарахували приблизно 530 релігійних споруд, які потрапили під обстріл. І деякі з них потрапили по кілька разів під обстріли і потім зрештою були зруйновані», – зазначив Руслан Халіков.

Найбільше пошкоджених релігійних споруд у Донецькій області – понад 100.  В Київській області пошкоджено понад 80 релігійних споруд, в Луганській та Харківській областях – понад 60, в Херсонській – понад 55, в Запорізькій – понад 30. Десятки релігійних споруд пошкоджено в Сумській, Чернігівській, Миколаївській та Дніпропетровській областях. Під обстріли також потрапляли храми і у віддалених від фронту областях – Тернопільській, Одеській Житомирській, Вінницькій областях.

За словами Руслана Халікова, близько половини від усіх пошкоджених ворогом релігійних споруд – храми Української православної церкви. Під обстріли також потрапляють дуже багато протестантських релігійних споруд – близько третини від зафіксованих випадків. Також зафіксовані випадки обстрілів юдейських, мусульманських, індуїстських релігійних споруд.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini