Фото Медіацентр Україна – Одеса: Олексій Дмитренко, директор департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної військової адміністрації 
16 Серпня, 2023, 13:56

З лютого 2023 року на Одещині забронювали від мобілізації понад 3 тисяч працівників

Військова адміністрація визначила понад 180 підприємств, які є критично важливими для громади. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Олексій Дмитренко, т.в.о. директора департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної військової адміністрації. 30 підприємствам відмовили в бронюванні через невідповідність вимогам, зокрема наявності податкового боргу чи замалій заробітній платні.

“Обласною військовою адміністрацією визначено понад 180 підприємств, установ і організацій критично важливими. Серед підприємств галузей промисловості та торгівлі, до Генштабу вже направлено на опрацювання списки військовозобов’язаних працівників 70 підприємств, з яких заброньовано понад 3,1 тисячі робітників”, – розповів посадовець.

Він додав, що головними умовами з бронювання є саме відсутність податкової та зарплатною заборгованості.

“Станом на 1 липня 2023 року заборгованість з виплати заробітної плати становить понад 74 мільйони гривень перед 4 тисячами працівників”, – зазначив посадовець.

Також він зазначив, що якщо у першому півріччі 2022 року промисловість області працювала на 55-60% довоєнних показників, то у 1 півріччі 2023 року цей показник вже 70-80%. 

“Наростили обсяги виготовлення масла вершкового, йогуртів, сиру, молочних продуктів, хліба, суміші соків фруктових та овочевих, олії, вин, деяких ковбасних та макаронних виробів, овочів та фруктів консервованих. Але в той час, знизились обсяги з виробництва яловичини, свинини, соку яблучного, борошна, сумішей та тіста, солодкого печива”, – підсумував посадовець.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini