З Чорнобаївською і без Брюллова: у Львівській громаді деколонізують назви понад півсотні вулиць
У межах деколонізації назв у Львівській громаді планують перейменувати 53 вулиці. Про це розповів під час брифінгу у Медіацентрі Україна Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова, голова робочої групи з перейменування вулиць у Львівській міській територіальній громаді.
«Розпорядженням міського голови було утворено робочу групу, де ми об’єднали всі ініціативні групи, наших колег депутатів, і почали аналізувати топоніміку нашого міста, зважаючи на моменти, які в назвах вулиць можуть нести момент тієї чи іншої можливості російської пропаганди і тут ми говоримо про такі назви вулиць, як до прикладу Брюллова, Чайковського, які насправді використовуються дуже часто, як наратив російської пропаганди, що величними можуть бути ось лише такі постаті. Хоча ми маємо інші величні постаті — Лятошинського, Скорика, ми маємо багато того, що є в нашій історії, в нашому сьогоденні, в нашому майбутньому, те що ми хочемо пропагувати», — зазначив Андрій Москаленко.
Загалом, робоча група провела 17 засідань щодо зміни назв, до участі залучали фахівців із різних галузей. На попередній сесії міської ради вже ухвалили рішення щодо перейменування перших восьми вулиць.
«Наприклад, перша вулиця, це вулиця Некрасова, вона найменована в честь нашого новітнього Героя і відомого у Львові громадського активіста, поета – Юрія Руфа. Вулиця, наприклад, Брюллова, дуже знакова вулиця, де у Львові розміщується музей, який свого часу засновувала, активно над ним працювала, Ірина Калинець — це музей терору. Ця вулиця перейменована в честь Ірини Калинець, це дуже знаково. Вулиця Дагестанська перейменована в Гостомельську, вулиця Чуваська — в Чорнобаївську», — розповів Андрій Москаленко.
До перейменування вулиць долучається також громадськість своїм голосуванням в мережі. У міськраді також пояснили у якому випадку потрібно змінювати документи після перейменування вулиць.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini