З 2014 року правозахисники зафіксували понад 50 тисяч злочинів, вчинених росією
Правозахисники наразі зафіксували понад 50 тисяч потенційних злочинів, які вчинила росія, починаючи з 2014 року.
Про це повідомила виконавча директорка Центру громадянських свобод Олександра Романцова у ході ситуативного пресцентру для висвітлення поточної ситуації на тимчасово окупованих територіях Сходу та Півдня України в контексті проведення окупантами псевдовиборів, який проходив в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub в Медіацентрі Україна – Укрінформ. Організатори заходу – Медіацентр Україна – Укрінформ і Центр національного спротиву ССО.
«Центр громадянських свобод разом з іншими організаціями зараз веде документування в форматі ініціативи «Трибунал для путіна». Разом з Харківською правозахисною групою, Українською Гельсінською спілкою, і в цілому в нашу ініціативу входить понад 20 організацій. Наразі в нашій базі більш як 50 тисяч потенційних злочинів – злочинів проти людяності і воєнних злочинів у дуже великій кількості. При цьому ми почали документування з 2014 року», – наголосила вона.
Олександра Романцова підкреслила, що кожен день окупації – це трагедія та безкінечна робота для Міжнародного кримінального суду, який має засудити як тих, хто віддає злочинні накази, так і тих, хто їх виконує.
«Окупуюча країна безпосередньо робить Бучу кожного дня. Ми дуже часто змушені на міжнародній арені пояснювати, що не рік тому була Буча, і це трагедія, що трагедія – кожен день окупації цих територій. За нашим досвідом, коли ми виїжджаємо в селище, яке було окуповане місяць, ми з однієї розмови з мешканцями села привозимо 20-30 кейсів потенційних воєнних злочинів. Це означає що кожен день окупації цієї території – це безкінечна робота для Міжнародного кримінального суду, який має засудити перш за все тих, хто створює накази всі ці злочини вчиняти, і, звичайно, тих людей, які своїми руками це роблять», – пояснила Олександра Романцова.
Водночас вона наголосила, що правозахисники будуть «документувати це до тих пір, поки правосуддя не отримає кожна жертва і кожен, хто вижив після таких злочинів». Однак, зазначила, Олександра Романцова, наразі не існує такої міжнародної структури, яка могла б покрити злочин агресії, тому Україна ініціює її створення.
BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini