6 Листопада, 2023, 15:14

Юрій Ігнат: По номенклатурі в нас є все ППО, про яке ми говорили із країнами Заходу, по кількості – треба більше 

Україна потребує більше таких систем як Patriot, SAMP/T IRIS-T, NASAMS, аби захистити країну та ті об’єкти, які ворог намагатиметься знищити.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

«Ми сьогодні отримали від Заходу фактично все ППО, що нам обіцяли, одне з найкращих ППО в світі. Але слово «усе» тут треба розділити – на номенклатуру отримання і на кількість. Безумовно, дві батареї Patriot – це дуже мало для України. Patriot – це той комплекс, який дозволяє збивати балістичні ракети, дозволяє збивати «кинджали», що вже довів вперше в світовій історії. Держава Україна потребує більше таких систем, поряд з Patriot потрібен SAMP/T в достатній кількості. Так само один з найсучасніших комплексів на сьогодні – IRIS-T – теж є в Україні, але теж в дуже обмеженій кількості. Так само системи  NASAMS, які чудово себе показують сьогодні в боротьбі з повітряними цілями. Все говорить про кількість», – пояснив він.

Водночас Юрій Ігнат наголосив на необхідності відповідного озброєння для ще ефективнішого знищення зокрема ворожих «шахедів», які росія запускає по Україні.

«Сьогодні нам потрібно зосередити увагу на не лише на цих комплексах, які я озвучив як для повітряних сил, так і для ППО Сухопутних військ, а саме Paladin, який непоганий, Великобританія буде поставляти в Україну. Це те, що потрібно для знищення саме «шахедів», бо їх стає більше, росія налагодила виробництво на своїй території, і нам потрібно саме такі засоби, які можуть в автоматичному режимі, без втручання людини знищувати ці цілі зі стовідсотковим результатом. Це вже показав  німецький Gepard, який дуже непогано знищує не тільки «шахеди», а й ракети. Саме таке раціональне використання озброєння, яке нам дає Захід, дозволить знищувати «шахеди», заощаджуючи більш дорогі ракети для більш пріоритетних цілей і для захисту нашої держави від російської авіації», – додав він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini