Євросоюз і МОМ запустили всеукраїнську комунікаційну кампанію для запобігання торгівлі людьми в умовах війни
Європейський Союз спільно з Міжнародною організацією з міграції (МОМ) запустили всеукраїнську комунікаційну кампанію для запобігання торгівлі людьми під час війни.
Кампанія, що фінансується ЄС, розповіла про основні правила безпеки та ризики торгівлі людьми, про які необхідно знати українцям, які рятуються від російського вторгнення.
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ розповів Ремі Дюфло, заступник голови Представництва ЄС в Україні.
«З Міжнародною організацією міграції ми розпочали інформаційну кампанію протидії торгівлі людьми. Країни ЄС надають підтримку громадянам України, які вимушено виїхали з України через війни. Тому, в ЄС підготували законодавче рішення підтримки вимушених переселенців з України. Це тимчасові механізми захисту, які допомагають отримати фінансові виплати, консультації та медичну допомогу. Усі ризики, на які наражаються люди у зв’язку з війною, підштовхують їх до необдуманих вчинків. Зокрема, сексуальних послуг та торгівлі людьми. Наша кампанія спрямована саме на те, щоб запобігти торгівлі людьми. Звісно, людей, які хочуть допомогти завжди більше, але є й такі, які хочуть завдати шкоди», – сказав він.
Кампанія визначає 5 маркерів небезпеки:
– документи, що засвідчують особу. Потрібно надавати їх тільки офіційним органам влади і їхнім працівникам. Також слід мати електронну копію, які можна не передавати нікому.
– транспорту. Ви маєте знати куди транспорт прямує, повідомте про це своїх друзів, родину.
– допомога. Якщо ви мігрант, то маєте право на допомогу. Її надають у багатьох місцях, але пам’ятайте, що приймати її треба від тих, кого можна визначити як представників конкретної організації.
– взаємодія, коли слід обережно ставитися до незнайомців і не вступати в контакт із тих, хто викликає підозру.
– правило комунікації.
Повідомляйте своїх родичів, друзів, знайомих про те, де ви перебуваєте, які можливі зміни маршруту. Також встановіть пароль, промова якого означатиме, що ви у небезпеці.
«ЄС повністю солідарний з українським народом перед обличчям неспровокованого та невиправданого вторгнення росії і продовжує надавати потужну політичну, фінансову та гуманітарну допомогу Україні», – сказав Ремі Дюфло.
Нагадаємо, згідно з останнім звітом Міжнародної організації з міграції, загальна кількість ВПО з початку війни перевищила 7,7 млн або 17% населення України.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini