27 Березня, 2024, 12:30

Європарламентар про ситуацію на кордоні з Польщею: «Я маю підозри, що там є російський слід»

Ситуація, яка склалася на кордоні з Польщею, є незаконною, позаяк існують чіткі європейські закони, які регулюють торгівлю і всередині ЄС, і з третіми країнами. Наразі є багато сумнівів щодо того, що протести на кордоні пов’язані з сільськогосподарською продукцією і, ймовірно, в цих акціях є російський слід.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Бернд Ланге, голова Конференції голів комітетів Європейського парламенту та Комітету з міжнародної торгівлі Європейського парламенту.

«У мене, чесно кажучи, є сумніви з приводу того, що всі протести, ініційовані фермерами, пов’язані із сільськогосподарською продукцією. У мене є підозри, що там є російський слід. І нам треба бути дуже обережними із тим, щоб пов’язувати ці дії саме з українськими сільгоспвиробниками. Крім того, ми зараз розглядаємо ситуацію на сільськогосподарському ринку росії таким чином, щоб покращити ситуацію на кордоні. Я сподіваюсь, що це буде вирішено якомога швидше», – зазначив він.

За словами європарламентаря, наразі шукаються необхідні шляхи вирішення ситуації.

«Звісно, ця ситуація незаконна. У нас є чіткі європейські закони, які регулюють торгівлю і всередині ЄС, і з третіми країнами. І попередній польський уряд отримав дуже чіткий меседж від Євросоюзу. І зараз ця ситуація із протестами фермерів, які намагаються блокувати кордон, ми намагаємося в цій ситуації знайти будь-які можливості, аби знизити цю конкуренцію, якої вони, як кажуть, бояться. Наприклад, у формі певної прямої підтримки фермерів таким чином, аби трошки вгамувати цю ситуацію», – додав він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini