26 Жовтня, 2023, 18:52

Євроінтеграція України буде надскладною працею – Ганна Гопко

У ході євроінтеграційних процесів Україні необхідно буде адаптувати 29 тисяч актів Європейського права.

На цьому наголосила Голова правління «Мережі захисту національних інтересів  «АНТС» Ганна Гопко під час круглого столу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Очевидно, що Євроінтеграція України буде виглядати не як красиві фотозвіти, селфі з представниками Європейського Союзу чи урядами, які підтримують. Це буде надскладна праця. Коли ми згадаємо про Копенгагенські критерії і важливі вимоги ЄС: політичний критерій як стабільність установ, які гарантують демократію, верховенство права, дотримання прав людини, економічний критерій, дієва конкурентоздатна економіка, членський критерій – взяти на себе ті зобов’язання, які передбачає членство в Європейському Союзі. Це 35 глав acquis (надбання європейської інтеграції в різних сферах – ред.) Європейського Союзу, норм, регуляцій, і відповідно масштаби – це 29 тисяч актів Європейського права, які Україна має втілити, адаптувати», – пояснила вона.

Ганна Гопко додала, що переговорні розділи про вступ України до Європейського Союзу регулюють 128 сфер політики, а до самого процесу вступу буде залучено не менш як 76 органів державної влади на центральному рівні.

«Тобто ми повинні зрозуміти, що подальша євроінтеграція, вступ в ЄС – це настільки злагоджена робота всіх інституцій, це формування справжньої національної збірної, де вже багато роботи буде проводитися «за кулісами» для того, щоб адаптувати це законодавство», – сказала вона і додала, що очевидним є, що в цьому процесі потрібні і перемовники для проведення відвертих дискусій із ЄС в різних сферах.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini