Ялинка має знаходитися щонайменше за півметра від приладів обігрівання, у разі пожежі штучне дерево не можна гасити водою — ДСНС
Під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заступник директора Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України Роман Рудак нагадав найважливіші правила та норми, яких необхідно дотримуватися під час влаштування в оселях новорічної ялинки.
«Штучна ялинка більш схильна до займання, жива — перший час, поки волога — більш стійка, але згодом вона висихає і також несе велику небезпеку. Категорично забороняється прикрашати ялинку марлею, ватою, всіма засобами, які швидко можуть зайнятися, а також свічками. Ялинка не має заважати шляхам евакуації з того чи іншого приміщення. Ялинка повинна знаходитися не менше ніж за півметра від приладів обігрівання, телевізорів, магнітофонів, радіаторів опалення. Гірлянди повинні бути сертифіковані. Звертайте увагу на цілісність гірлянди: чи вона не пошкоджена, чи немає надривів. Під час її роботи звертайте увагу на мерехтіння — це є одним із признаків короткого замкнення», — пояснив Рудак.
Експерт розповів про дії у разі, якщо сталася пожежа на ялинці.
«Необхідно максимально швидко вимкнути гірлянду з розетки і спробувати самотужки, якщо це не зашкоджує вашому здоров’ю, намагатися припинити пожежу. Штучну ялинку не можна гасити водою, її необхідно накрити цупкою тканиною. Найкраще, щоб у вас в кімнаті знаходився вогнегасник. Живу ялинку можно гасити як цупкою тканиною, так і заливати водою, засипати піском. Якщо ви розумієте, що самотужки не в змозі погасити пожежу, необхідно негайно викликати рятувальників за номером 101», — порадив Рудак.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini