Фото Медіацентр Україна – Одеса: Павло Коваль, генеральний директор української аграрної конфедерації
19 Вересня, 2023, 14:22

Якщо позиція наших сусідів щодо імпорту агропродукції не зміниться, у жовтні-листопаді можуть бути проблеми зі складами – експерт

Проте скоріш за все, українські аграрії цими викликами впораються. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Павло Коваль, генеральний директор Української аграрної конфедерації.

Він розповів, що поки що українським аграріям вистачає елеваторів, але зараз триває збір соняшника, а також не все об’єми ранніх культур  – ріпаку, ячменю та озимої пшениці, були вивезені.

“Якщо Польща, Болгарія та Словаччина не змінять свого рішення щодо заборони імпорту українського зерна,  ми все одне буде користатися транзитом через їх територію. Працюють порти Дунаю, працюють залізничний та автомобільний транспорт. Якщо не буде додаткових перешкод, транзит буде відбуватися через польські порти. Це буде довше, і тому у жовтні та листопаді можуть виникнути проблеми зі складськими приміщенням, тому що урожай цього року на рівні минулого, або навіть більше”, – розповів Павло Коваль.

Проте, на його думку, українські аграрії подолають ці проблеми, є досвід минулого року, коли для зберігання агропродукції використовувалися тимчасові склади, полімерні рукави тощо.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini