Альона Луньова, директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA, Медіацентрі Україна – Укрінформ
Альона Луньова, директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA, Медіацентрі Україна – Укрінформ
18 Листопада, 2022, 15:25

Якщо дитина перебуває на території росії, сама вона не повернеться, треба звертатися до державних органів – Луньова

Діти, які виїхали на територію російської федерації, самостійно не повертаються – родичам треба звертатися до державних органів України. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ розповіла директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA Альона Луньова.

“Якщо є ідея повернути з рф до України дитину, яка не має документів, це необхідно робити за допомогою українських державних установ. Це може бути Міністерство з питань реінтеграції окупованих територій, офіс Уповноваженого Верховної Ради з захисту прав людини, Управління Національної поліції та різні правоохоронні органи, адже депортація – це воєнний злочин. Для початку необхідно визначити опікуна: людину, яка зможе надати всі необхідні документи російським органам або органам опіки”, – роз’яснила Луньова.

Якщо українці опиняються за кордоном і не мають документів на дітей, які народжені в Україні або на тимчасово окупованих її територіях, можна вписати дитину в посвідчення на повернення до України, зазначила експертка.

“Якщо родичам невідома доля дитини, або відомо, що вона на території рф, обов’язково треба звертатися до компетентних органів держави. Тільки таким чином можна дитину повернути. Самостійно вона не повернеться, росіяни її не випустять. Тому важливо, щоби держава про цю дитину знала”, – підкреслила Альона Луньова.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini