Микола Сольський, Міністр аграрної політики та продовольства України, Медіацентр Україна-Укрінформ
Микола Сольський, Міністр аграрної політики та продовольства України, Медіацентр Україна-Укрінформ
16 Січня, 2023, 12:49

Якість української кукурудзи цьогоріч буде значно гіршою, ніж у 2022 році, втрати можуть скласти до 15% — Міністр агрополітики

З низки причин, серед яких погодні умови, якість української кукурудзи є і буде значно гіршою у порівнянні з минулим роком. Про це під час пресконференції в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

«Якість кукурудзи є значно гіршою цього року. З ряду причин увійшли в довгу затяжну зимову уборку, яка сама по собі є досить складною, тому що сильні перепади температури — це важко працювати аграріям, це шкодить якості. Я думаю, відсотки залежатимуть від аграрія: може бути від кількох відсотків втрат до 15%. Це залежить від гібриду, який в нього був, від вологості, з якою він зайшов в час, коли вже почалися морози, від перепадів температур, які зараз відбуваються. У нас на початок зими біля третини кукурудзи ще стояло в полях. Зараз цей показник приблизно в 2 рази менший, але це все рівно багато і день від дня якість погіршується. Аграрії, оператори елеваторів і трейдери знають, як з цим працювати, щоб вирівнювати якість. Але порівняно з минулими роком, який був хороший, якість буде суттєво гіршою», — пояснив Сольський.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini