11 Жовтня, 2023, 16:24

Як працюють французькі, німецькі, канадські гранти на розвиток бізнесу в Одеській області

На Одещині державні структури подають на іноземні гранти різні компанії та малі фірми. Зокрема обласна військова адміністрація залучає грантову фінансову підтримку для малого бізнесу в рамках співпраці з гуманітарною організацією АСТЕD (Франція). Гроші виділяють для реалізації програми «Забезпечення розширення економічних прав та можливостей жінок для відновлення та розвитку» (SEED), що реалізується за підтримки Global Affairs Canada. Цією Програмою передбачено надання грантів у розмірі до 40 тисяч канадських доларів.

Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна – Одеса розповіла керівник офісу європейської інтеграції Агенції регіонального розвитку Одеської області Дарʼя Ільченко.

Компанії для отримання грантів від SEED відбирав департаментом економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної військової адміністрації на підставі пропозицій РДА та переліку бізнесів, що постраждали внаслідок російської військової агресії, засновниками та/або керівниками яких є жінки.

Також в регіоні працює освітньо-грантова програма «Міцність» на підтримку постраждалого від повномасштабної війни бізнесу. Вона допомагає повернутись до постраждалих регіонів та відновити або розвити свій бізнес.

Програма організована мережею центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес за підтримки міністерства цифрової трансформації України та державної установи «Офіс з розвитку підприємництва та експорту». Програма реалізується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)».
Учасники проєкту мали можливість отримати грант 3 000 доларів на ремонт приміщення, закупівлю нового обладнання, запасів сировини та покриття інших необхідних витрат для розвитку бізнесу.

Грант від «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» для мікробізнесу реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH до 40000 євро у гривневому еквіваленті для реалізації заходів з відновлення діяльності та розвитку власної справи.

30 грантів до 25 000 євро для малого та середнього бізнесу в рамках програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що співфінансується Європейським Союзом та Урядом Німеччини та реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internatio nale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Участь у конкурсі мали змогу взяти підприємства з усієї України, місцезнаходження яких не є тимчасово окупованою територією України. Програма підтримує компанії, що створюють продукти та послуги з інноваційною складовою та/або фокусом на розширення експорту.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini