Фото - Харківський Медіа Хаб: Заступник начальника сектору соціальних виплат, очільник відділу оформлення допомог військових пенсій та пільг підполковник В'ячеслав Джміль
29 Листопада, 2023, 22:26

Як діяти членам сімей військовослужбовця у разі втрати зв’язку з ним?

В Харківському Медіа Хабі відбувся брифінг представника Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Заступник начальника сектору соціальних виплат, очільник відділу оформлення допомог військових пенсій та пільг підполковник В’ячеслав Джміль розповів, як діяти членам сімей військовослужбовця у разі втрати зв’язку з ним та яким чином здійснюється соціальний захист родин зниклих безвісти, загиблих захисників та захисниць України. 

В’ячеслав Джміль зазначив, що рідні та близькі будь-якого військовослужбовця підрозділів ЗСУ повинні володіти наступною інформацією: номер військової частини, де проходить службу військовослужбовець, дані командира, його контактні номери та телефон підрозділу.

“Таким чином вони зможуть уточнити або отримати первинну інформацію стосовно рідної людини, адже офіційна інформація про загибель або зникнення безвісти від представників ТЦК та СП надійде в термін не раніше від 2 до 5 діб – вже після того, як установа отримує сповіщення від військової частини”, – зазначив офіцер.   

В подальшому, у разі загибелі, ТЦК та СП здійснює заходи з поховання захисника або захисниці. Після цього представник установи приймає від рідних заяву про виплату або доплату грошового забезпечення, які загиблий не встиг отримати, та направляє її до військової частини, де проходив службу військовослужбовець. Надалі підрозділ здійснює заборговані виплати.

В’ячеслав Джміль зазначив, що право на одноразову допомогу в зв’язку із загибеллю захисника або захисниці мають батьки, утриманці, подружжя, неповнолітні діти або діти, які навчаються в вишах на денній формі навчання, але не старше 23 років: “Зазначені категорії громадян в районному центрі комплектування та соціального захисту дають згоду на обробку персональних даних та підтверджують родинні відносини. В свою чергу установа проводить необхідні заходи із збору документів як для оформлення разової допомоги у зв’язку із загибеллю, так і для оформлення пенсії”. 

Офіцер в своєму виступі підкреслив, що рідні загиблого для збору документів та оформлення виплат не залучаються. 

Якщо близька людина, яка брала участь у захисті територіальної цілісності та суверенітету України вважається зниклою безвісти, члени його родини мають право на отримання грошового забезпечення на період, поки не з’ясується доля людини та не зміниться її статус на статус полоненого або загиблого. Детально з порядком виплат грошового забезпечення сім’ям військовослужбовців, захоплених у полон або заручниками, а також безвісно відсутніх, можна ознайомитися за посиланням

“На даний момент щомісячна сума таких виплат складає від 120 до 140 тис грн. Також зазначені вище члени родини військовослужбовця мають право на отримання  матеріальної допомоги та допомоги на оздоровлення”, – заявив спікер.

Пан Джміль зазначив, що Східний регіональний координаційний центр з поводження із військовополоненими працює за адресою: 

м. Харків, вул. Космічна, б 21,

Контактний номер: 0-800-30-01-76.

Координаційний центр підтримує зв’язки як із військовими частинами, так і організаціями та органами, які займаються встановленням осіб, які потрапили у полон.

Крім того, офіцер порекомендував рідним зниклих безвісти бійців в обов’язковому порядку здати аналізи для проведення ДНК-експертизи, оскільки часто не залишається іншої можливості встановити особу загиблого.  

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini