Фото з видання "The Village Україна"
9 Серпня, 2022, 15:25

World Central Kitchen: волонтери роздали понад 130 мільйонів порцій їжі для українців, які постраждали від війни

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ розповів  Хосе Андрес, засновник World Central Kitchen. 

«World Central Kitchen спочатку працювали в Польщі. Ми планували допомагати вимушеним переселенцям – українцям, які днями стояли на кордоні. Але потім прийняли рішення працювати саме в Україні.  Це вперше працюємо там, де триває війна», – розповів він. 

Центри організації почали відкриватися в різних містах України. По країні зараз їздить 120 вантажівок, працює мережа закладів, де готують комплексні обіди, а також працюють склади, де формують продуктові пакети. Всі продукти для приготування та формування продуктових наборів закуповуються в Україні. 

«Ми працюємо у вашій державі 165 днів, 130 мільйонів порцій було видано. Спочатку їжу роздавали в притулках для переселенців. Але вже зараз охопили понад 500 ресторанів, ця цифра постійно зростає. Щодня порції роздаються в понад 7 тисяч точок розповсюдження. Станом на сьогодні, ми витратили на таку допомогу понад 300 мільйонів доларів»,  – сказав Хосе Андрес. 

Їжу отримують українці в пунктах перетину, бомбосховищах та в центрах допомоги біженцям. 

«Україна – держава, яка годує весь світ. Тут достатньо їжі. Наше завдання організувати та забезпечити логістику доставки готових обідів в ті громади, де проблеми з доставкою, грошима, де тривала війна», – наголосив він. 

Засновник благодійної кухні розповів, що вже двоє українських волонтерів – кухарів загинули під час того, як виконували свою роботу на кухні. 

«Але українці неймовірно справляються з усіма викликами, коли російські снаряди розбили нашу кухню, наші кухарі-жінки сказали: «Переносимо кухню на нове місце». Вже за 24 години вони готували обіди для тих, хто цього потребує на новому місці», – поділився відомий ресторатор. 

Нагадаємо, World Central Kitchen – неурядова спілка, заснована 2010 року відомим шеф-кухарем Хосе Андресом. З початку свого заснування компанія надає допомогу постраждалим у різних куточках світу.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini