7 Червня, 2024, 16:43

Вже зараз потрібно залучати жінок та дівчат на спеціальності, які будуть потрібні під час відновлення України 

Наразі на спеціальностях, які будуть мати більший попит в Україні для її відновлення, в основному навчаються саме чоловіки. Однак, для того, щоб необхідні для відновлення вакансії були в достатньому обсязі заповнені в майбутньому, вже сьогодні потрібно залучати жінок до навчання на відповідних спеціальностях.

На цьому під час обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосила  представниця Українського Жіночого Фонду Мілена Горячковська.

«Дійсно, в нас є істотна сегрегація в сфері освіти. Якраз ті спеціальності, які вже є і будуть ще більш затребуваними в майбутньому в Україні – технічні спеціальності, будівельні інженерні – і в сфері освіти існує дуже сильна сегрегація, бо 70-80% на цих спеціальностях навчаються саме хлопці, чоловіки», – пояснила вона.

Мілена Горячковська підкреслила, що для того, аби забезпечити країну необхідними для відновлення спеціалістами, діяти потрібно вже зараз, починаючи, зокрема, й з освіти.

«Для того, щоб на етапі відновлення в нас були заповнені ці вакансії, щоб була кваліфікована робоча сила не тільки на робітничому рівні, а й на рівні інженерів, спеціалістів, потрібно вже зараз діяти та залучати дівчат на ці спеціальності, щоб готувати та виховувати цих спеціалістів», – зазначила вона.

Водночас Світлана Войцеховська,співзасновниця Українського жіночого конгресу зазначила, що важливо, аби держава зі свого боку переглянула програму державного замовлення у вишах відповідно до затребуваних надалі в Україні професій. 

«Важливо, аби держава переглянула програму державного замовлення, аби не тільки юристів та економістів, вони звичайно теж потрібні, держава замовляла у ВУЗах. Мабуть треба, передивитися ці плани і дійсно подивитися на ті професії, які будуть за рік-два вже потрібні», – зазначила Світлана Войцеховська.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini