1 Травня, 2023, 13:46

Вже напрацьовано законопроєкт, що відображає необхідні новації для працевлаштування людей з інвалідністю – Оксана Жолнович

В Медіацентрі Україна – Укрінформ відбувся круглий стіл на тему «Працевлаштування людей з інвалідністю: європейські перспективи в Україні».

В рамках заходу представники профільних комітетів ВРУ, міністерств, громадських організацій обговорили ключові проблеми теперішнього законодавства у сфері працевлаштування людей з інвалідністю, експерти поділились європейським досвідом розв’язання проблеми.

В ході дискусії, Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович наголосила, що сьогодні  вже є напрацювання щодо новацій у питанні працевлаштування людей з інвалідністю. Зокрема йдеться про зареєстрований законопроєкт 5344-д.

«Зміни в законодавстві вже прописані, це – законопроєкт, який тривалий час обговорюється, 5344-д. Всі інновації, про які ми сьогодні говоримо, в ньому відображені. Це і стимулюючий цільовий внесок, відхід від покарання, це і поширення виконання цієї квоти на всі підприємства», – зазначила вона.

Оксана Жолнович зауважила, що в законопроєкті передбачається й те, що держава повинна взяти на себе пріоритетну частку виконання обов’язку щодо працевлаштування людей з інвалідністю.

«У нас насправді квоту і штрафні санкції зобов’язаний виконувати тільки приватний бізнес. До державних установ ці вимоги не застосовуються, що є неправильним. І в законопроєкті ми поширюємо це на всі види і говоримо, що держава має взяти на себе пріоритетну частку виконання обов’язку щодо підтримки людей з інвалідністю. Це і збільшення кількості підтримок для самого працевлаштування, це і надання соціальних послуг, це і розширення видів соціальних підприємств», – додала вона.

Оксана Жолнович наголосила, що сьогодні дуже важливо, щоб суспільство у широких верствах звернуло увагу на таку ініціативу та донесло народним депутатам, що законопроєкт варто підтримати і пріоритезувати.

«Є дуже багато застережень і страхів від існуючих підприємств, від існуючих структур, які бояться змін. Але ми хочемо донести, що зміни часом в користь, хай вони часом незрозумілі. Тим не менше, в цьому законі не пропонується нічого, що могло б обмежити, чи звузити коло прав людей з інвалідністю. Ми залишаємо й існуючі моделі, які сьогодні є, на два роки. І нові запроваджуємо, щоб показати, що вони будуть більш ефективні».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini