Аліна Фролова, заступниця Міністра оборони України (2019-2020), заступниця Голови правління Центру оборонних стратегій, Медіацентр Україна — Укрінформ
13 Квітня, 2023, 13:26

Вже напрацьовано конкретні кроки щодо реалізації плану безпеки в Чорноморському регіоні – Аліна Фролова

 В межах роботи Чорноморської безпекової конференції вдалося напрацювати певні кроки щодо реалізації питання безпеки Чорноморського регіону.

На цьому наголосила Аліна Фролова, заступниця Міністра оборони України (2019-2020), заступниця Голови правління Центру оборонних стратегій, під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Результатом першої частини експертних обговорень став документ, створений експертною мережею Кримської платформи, який буде опублікований вже сьогодні. Це – експертне бачення того, як має будуватися безпекова конфігурація  Чорноморсько-Азовського басейну. Ми вносимо конкретні пропозиції, стосовно того, як ми бачимо це в майбутньому, але й які кроки ми можемо зробити прямо зараз», – повідомила Аліна Фролова

Вона наголосила, що сьогодні окрім чіткого розуміння міжнародної спільноти, що безпека у Чорноморську регіоні – це передусім звільнення Криму за допомогою партнерів та зброї, яка постачається, є й розуміння, які конкретні заходи можна реалізовувати вже зараз.

«Це вироблення морських стратегій ЄС та НАТО, створення об’єднаного мультинаціонального командування НАТО і розширення мандатів кількох місій НАТО, які можуть в тому числі впливати на ситуацію в Чорному морі. Це створення спільної морської платформи, яка б гарантувала безпеку судноплавства, згідно з міжнародними законами. Захист ліній комунікацій, створення коаліції з розмінування, посилення перевірок суден, які можливо транспортують зброю або вкрадене в Україні зерно та інші речі», – зазначила вона.

Аліна Фролова підкреслила, що розроблені також рекомендації щодо створення об’єднаної мережі протиповітряної оборони чорноморських країн НАТО спільно з США та окремі рекомендації по санкціях. 

«Є речі, які можуть бути зроблені прямо зараз. Вони є дуже практичними  і можуть, як мінімум, не дати ситуації розвиватися, а також працювати на те, щоб після фізичного звільнення Криму вже відновлювати безпеку в Чорному морі», – наголосила вона. 

Нагадаємо, що Україна ініціювала Першу Чорноморську безпекову конференцію, яка проводиться спільно з Румунією 12-13 квітня в Бухаресті. Головна мета заходу – знайти дієвий інструментарій відповіді на виклики, пов’язані з агресією росії, яка зруйнувала систему безпеки в Чорноморсько-Азовському регіоні, та забезпечити можливості сталого розвитку всім мирним країнам регіону.

Захід проходить в межах діяльності Міжнародної Кримської платформи – механізму, що спрямований на деокупацію Криму, відновлення чорноморської, європейської та глобальної безпеки.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini