30 Січня, 2024, 16:15

Всесвітня організація проти катувань розробила дві дорожні карти, які  допоможуть притягнути росіян до відповідальності за злочини проти людяності

Всесвітня організація проти катувань розробила Дорожню карту розслідування катувань і насильницьких зникнень,  а також Дорожню карту юридичних та адвокаційних дій.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила менеджерка з прав людини Всесвітньої організації проти катувань (OMCT) Марія Квіцінська.

Так, за її словами, Дорожня карта розслідування катувань та насильницьких зникнень була розроблена на прецедентах, зокрема, трибуналу по колишній Югославії, де по суті теоретична база була адаптована до контексту, який наразі є в Україні.

«Цей історичний, політичний і військовий контекст взаємостосунків між Україною та росією є складовою частиною моделі злочину, який вчиняють росіяни. І відповідно він має враховуватися під час розслідування, він має бути врахований в стратегії. Тому ми розробили дуже детальний перелік питань, якими мають керуватися, зокрема представники правозахисних організацій, коли вони виїжджають в польові місії, коли вони опитують свідків», – пояснила вона.

Вона підкреслила, що ця дорожня карта надалі може допомогти довести злочин проти людяності – переслідування.

Водночас Дорожня карта юридичних та адвокаційних дій, пояснила Марія Квіцінська, полягає в комплексному і стратегічному використанні всіх наявних на зараз міжнародних інструментів – це і договірні органи ООН, і Суд справедливості ООН, це й універсальна юрисдикція. А кінцева ціль – Міжнародний кримінальний суд.

«Дорожні карти розроблені, зокрема для Коаліції «Україна. П’ята ранку», для громадських організацій, аби вони були спроможні проводити структурне розслідування та могли розслідувати конкретні епізоди. Очевидно,  варто передавати цю інформацію правоохоронним органам, аби вони теж це враховували у своїй діяльності», – зазначила вона.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini