5 Лютого, 2024, 18:41

Воєнне виробництво конкурує з книжковим ринком за сировину: видавець пояснив, як ціни на книги залежать від обсягів виробництва пороху

Ріст цін на книжковому ринку в Україні та в світі пов’язаний зокрема з ростом цін на папір. Однак цьогоріч до формування цін додасться іще один фактор – збільшення воєнного виробництва у світі, позаяк, необхідна для паперу целюлоза потрібна також і для пороху.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив письменник, головний редактор Видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький.

«Тобто ціни суттєво зросли, але вони зросли на всьому світовому ринку через зростання цін на папір.  А ми можемо зрозуміти, що крім тих важелів, які на це впливали, в цьому році з’явиться новий важіль, і ціни знов на книжки і на папір будуть зростати. Через те, що целюлоза, яка йде, скажімо,  на памперси та на книжки, також іде й на порох. І зростання воєнного виробництва по всьому світу конкурує з книжками за сировину. І ми знаємо, що зростання виробництва целюлози недостатньо ні для тієї, ні для іншої частини ринку, і все це поступово призводить до проблем на ринку фізично, з наявністю паперу», – пояснив Олександр Красовицький.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini