Фото Медіацентр Україна – Одеса: Таміла Ташева, постійна представниця Президента України в Автономній Республіці Крим
30 Червня, 2023, 16:07

Восени міжнародний суд ООН прийме позитивне для України рішення – представник президента в Криму

Проте швидкого ефекту це рішення не принесе. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Таміла Ташева, постійна представниця Президента України в Автономній Республіці Крим.

“Проміжне рішення міжнародного суду ООН щодо викладання української мовою у Криму і відновлення Меджлісу кримськотатарського народу вже було. Сподіваємося, восени буде підсумкове рішення. І я впевнена, що суд прийме сторону України”, – сказала Ташева.

Вона, втім, зазначила, що “одномоментно кримських татар це рішення суду не захистить”.

“Жодні рішення не дають можливості заходи в цей момент. Але це дає певний статус та захист можливо, вже ув’язненим особам. Через резонанс справи когось не будуть катувати, хтось отримає довгоочікувану медичну допомогу”, – зазначила Ташева.

19 квітня 2017 року Міжнародний суд ООН у справі «Україна проти російської Федерації» зобов’язав росію «утриматися від вжиття чи підтримання обмежень щодо можливості кримських татар зберегти власні представницькі інституції, включаючи Меджліс кримськотатарського народу» та «забезпечити доступність освіти українською мовою», однак за шість років це рішення не було виконано.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini