Ворог використовує ІПСО, щоб легалізувати в очах росіян та світу право на вторгнення в Україну — Центр протидії дезінформації
У Медіацентрі Україна — Укрінформ учасники спеціальної події «ІПСО: як жити та працювати в епоху інформаційних атак» розповіли про те, як та з якою метою діють російські ІПСО, та які наративи наразі просувають в Україні.
«Інформаційно-психологічна спеціальна операція — це штучна історія, яка має або вигадане підгрунтя, або частково правдиве, частково вигадане. Вона є маніпуляцією, дезінформацією і розповсюдженням тієї чи іншої вигаданої ворогом пропаганди. Приклад — „американські біолабораторії в Україні“, багатошарова, багато розповсюджена історія, яка мала штучність походження. Ціль — зробити підґрунтя для легального, на думку росіян, з точки зору права, входу війська спеціальної військової операції, як вони її назвали, на територію України задля знищення саме цих лабораторій і забезпечення миру» — розповів в. о. керівника Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України Андрій Шаповалов.
Чи є ІПСО частиною військового інструментарію? На це питання відповів представник Головного управління розвідки Андрій Юсов.
«Є війна на фронті, і це також фронт, тільки інформаційний. ІПСО коштують дуже дорого, але якщо порівнювати із вартістю танків, ракет або комплексів С-400, то все одно набагато дешевше. Дуже часто завдання стоїть через проведення ІПСО зекономити на використанні звичайних видів озброєнь», — пояснив Юсов.
Представник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Максим Майоров окреслив ключові теми, які росіяни наразі використовують для ІПСО, спрямованих на українську аудиторію.
«За нашими спостереженнями, ключова атака відбувається на тему стійкості тилу до кампаній з відключення електроенергії, розхитування фронту через зрив мобілізації, спрямування зусиль на дискредитацію мобілізації і стимулювання ухилення. І це підрив віри в органи державної влади, в їхню здатність забезпечити справедливість в умовах дефіциту електроенергії та інших тягот у воєнний час», — зазначив Майоров.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini