Віра Ястребова. Ірина Чаура
26 Жовтня, 2023, 16:31

Ворог посилює пропаганду на тимчасово окупованих територіях України, погрожує репресіями і депортацією українців за непокору – правозахисники 

На тимчасово окупованих територіях України посилюють войовничу пропаганду серед дітей і молоді.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла правозахисниця Ірина Чаура.

Окупанти примусово записують українських дітей в так звані загони “юнармії”. 

“В  усіх школах на тимчасово окупованих Запорізькій і Херсонській областях школярам роздають анкети на вступ до “юнармії”, які вони мусять обов’язково заповнити. А військова кафедра Луганського державного університету імені  Даля підписала угоду з “юнармією”, згідно якої представники так званого руху будуть навчати студентів. Варто зазначити, що “Юнармія” відкрито заявляє, що основною задачею їхнього так званого “руху” є підготовка дітей до війни. Це означає, що з досягненням повноліття такі підлітки стають першими в чергу на призов до армії рф”, – зазначила правозахисниця.

Крім того, до 1 січня 2024 року окупанти хочуть, щоб всі українці стали громадянами рф, для того всі мають отримати російські паспорти або оформити патент чи дозвіл на роботу. 

“В іншому випадку роботодавець, у якого працює громадянин України, підпадає під російські санкції. Це може бути накладання адміністративного штрафу:наприклад, на юридичних осіб  – до 800 тисяч рублів чи адміністративне призупинення діяльності терміном до 90 діб”, – розповіла Ірина Чаура.

Правозахисниця підкреслила, що влада рф погрожує депортацією місцевих  жителів тимчасово окупованих територій України за відмову співпрацювати з ними.  

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini