ВООЗ, спільно з рядом держав, працюватимуть над наданням психологічної допомоги переселенцям з України
Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Фамі Ханна, експерт штаб-квартири ВООЗ у Женеві, співголова Референтної групи із психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.
Візит Фамі Ханна в Україну відбувається в межах реалізації ініціативи першої леді Олени Зеленської щодо створення Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.
“Через два тижні, Європейське бюро ВООЗ в Копенгагені проведе зустріч по питанню ментального здоров’я із країнами, такими як Польша, Чехія, Угорщина і т.д., щоб оговорити і адаптувати українську дорожню карту до контексту українських біженців. Знов ж так, з самого початку, ВООЗ дуже активно підтримував всі ініціативи. ВООЗ взяли всі ресурси, краще стандарти психологічної та психосоціальної допомоги та переклали й адаптували їх до України і сусідніх держав», – сказав він.
Співголова Референтної групи із психічного здоров’я та психосоціальної підтримки наголосив, що після війни перед галуззю охорони здоров’я України стоятиме амбітне завдання – відбудувати систему психологічної допомоги населенню.
«В ситуації війни, психологічний стресс це нормально, і люди почуваються безпорадними, безнадійно та сумно і тривожно. Що варто пам’ятати, так це те, що навіть без війни, в будь-якій країні світу, є люди з вже існуючими психологічними проблемами. Це навіть більш вразливе населення, якому піде на користь збільшення послуг з надання психологічної допомоги», – сказав він.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini