4 Квітня, 2024, 15:31

Володимир Кудрицький: Децентралізація генеруючих потужностей – шлях до убезпечення енергосистеми від масованого ракетного терору

Замість десятків великих електростанцій необхідно побудувати сотні менших об’єктів різного типу, які в силу своєї розосередженості будуть більш стійкими до ворожих атак.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив Голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

«Українська енергосистема сильно залежить від невеликої кількості електростанцій, якщо ми кажемо про виробництво електроенергії. І ураження цих електростанцій – саме те, чим займається ворог. Ось це зосередження генерації буквально на декількох майданчиках  – це те, що призводить до серйозних проблем, коли ворог застосовує масовані обстріли. Тому ми як оператори енергосистеми відповідаємо за моделювання енергосистеми на майбутнє – що потрібно зробити, як енергосистема повинна розвиватися. Це моделювання, ці розрахунки робить «Укренерго», і ми розуміємо, що єдиний сталий шлях до убезпечення енергосистеми від масованого ракетного терору полягає в децентралізації генеруючих потужностей. Тобто замість того, щоб мати 15 чи 20 великих електростанцій, нам необхідно буде побудувати сотні маленьких, які будуть більш стійкими до цих атак в силу своєї розосередженості», – пояснив Володимир Кудрицький.

За словами Голови правління НЕК «Укренерго», розосередженість при тій кількості  ворожих ракет, яка наразі спостерігається та вражає певну обмежену кількість об’єктів, не спричинить у будь-якому випадку складних наслідків для енергосистеми, як у випадку, залежності  від дуже невеликої кількості електростанцій. 

Зокрема розосереджена генерація сприятиме стійкості енергопостачання для міст України, які ворог намагається позбавити електрики.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini