Водоканали напрацьовують процедуру спрощеної і пришвидшеної оцінки збитків
Це важлива ініціатива для успішного і швидкого водопостачання на деокупованих територій.
Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ сказав генеральний директор ПАТ «АК «Київводоканал» Дмитро Новицький.
«Умовно ми розділили водоканали на три групи – ті, які в регіоні бойових дій, ті, які в зоні ризику та ті, які далеко від лінії фронту. Підхід до їхньої роботи різнився. Ми підготували низку змін до законодавства у питаннях критичного імпорту, що стосується нарахувань нашим споживачам, що стосується, податкового законодавства. Швидке відновлення водопостачання Ірпеня – це був наш перший важливий проект – за 18 днів вдалося прокласти дві труби на відстані 7 кілометрів і забезпечили не лише водопостачання, але й пожежогасіння. Найбільші руйнації відбулися в Ірпені, там дійсно треба було швидко все відновлювати. В Бучі, наприклад, система водопостачання постраждала менше. В кожному місті різні ситуації. Наразі треба запускати процедуру спрощеної і пришвидшеної оцінки збитків, які понесли водоканали», – сказав він.
Дмитро Новицький наголосив, що при звільненні найбільш урбанізованих міст Донеччини та Луганщини швидка оцінка завданих збитків стане неймовірно важливою.
За словами, генеральний директор ПАТ «АК «Київводоканал», Миколаїв наразі має критичну ситуацію з подачею води. У місті забезпечене водопостачання, однак, воно дещо відрізняється від державних правил і норм. Люди отримують дещо солонувату воду, однак, вона цілком безпечна, але для вживання її треба доочищувати. Головне, що нею можна гасити пожежі. Питну воду громадянам підвозять.
Дмитро Новицький наголосив, що більшість водоканалів працює у штатному режимі, якщо в перші дні війни відтік кадрів спостерігався, то наразі всі повертаються до роботи, всі лінійні працівники на місцях.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini