Фото - Харківський Медіа Хаб: Антон Коротковських та Володимир Усов
16 Жовтня, 2023, 14:22

Внаслідок російської агресії на території Харківського району зруйновано та пошкоджено близько 22,5 тис об’єктів

13 жовтня в Харківському Медіа Хабі відбувся брифінг Антона Коротовських, директора департаменту містобудування та архітектури Харківської обласної військової адміністрації та очільника Харківської районної військової адміністрації Володимира Усова. Спікери розповіли про перебіг відновлювальних робіт на об’єктах Харківського району, які зазнали руйнувань внаслідок збройної агресї рф.

Так, за словами головного архітектора області, станом на жовтень 2023 року внаслідок російської агресії на території Харківського району зафіксовано близько 22,5 тис фактів пошкоджень та руйнувань об’єктів. Найбільш постраждалими є Циркунівська, Вільхівська та Дергачівська громади. Серед зруйнованих та пошкоджений об’єктів понад 13, 2 тис приватних будинків, 3 тис багатоповерхівок, 549 закладів освіти та спорту, 96 адмінзакладів, 157 закладів охорони здоров’я, понад 3 тис об’єктів енергетики тощо.

– Але дана інформаціє не є остаточною, оскільки кількість пошкоджених та зруйнованих об’єктів після їх обстеження щоденно зростає, – зазначив Антон Коротовських.

Також, за словами очільника Департаменту містобудування та архітектури ХОВА, в рамках реалізації програми «Є-відновлення» від мешканців Харківського району надійшло понад 11,8 заяв для отримання грошової допомоги на поточний ремонт пошкодженого житла та 136 заяв на отримання компенсації за знищене майно.

-Комісіями з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна на території Харківського району прийнято 520 рішень про надання компенсації та передано на виплату, – зазначив Коротовських.

В свою чергу, очільник Харківської районної військової адміністрації Володимир Усов розповів, що в 2023 році при наявності сталого фінансування планується реалізація 46 проєктів відновлення на загальну суму близько 921 млн грн за кошти фонду ліквідації наслідків збройної агресії, місцевих та обласного бюджетів. По 25 проєктам розпочаті будівельні роботи.

-Усі будівельні роботи виконуються у відповідності до календарного плану. Три проєкти відновлення житлових будинків в м. Дергачі знаходяться на завершальному етапі. По ще десятьох – це відновлення житла в Руській Лозовій та смт. Слатине проєктна документація знаходиться на перевірці будівельної експертизи.

Також під час брифінгу посадовець розповів про проєкти відновлення адмінбудівлі Руській Лозовій, Докучаєвському, медичних закладів в низці селищ Харківського району та м. Дергачі, закладу освіти в Мерефі, будівництва споруди цивільного захисту в м. Люботин. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini