Фото Медіацентр Україна – Одеса: Наталія Гуменюк, начальниця об'єднаного координаційного пресцентру сил оборони Півдня України
2 Серпня, 2023, 15:01

Внаслідок атаки на Одещину 2 серпня постраждала портова інфраструктура та адмінбудівлі одного з дунайських портів – Сили оборони півдня України

Засоби ППО знищили 11 дронів “Шахед-136”, але деякі все ж дісталися цілей. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Наталія Гуменюк, начальниця об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони Півдня України.

Вона зазначила, що через те, що дунайські порти були проголошені як альтернатива “зерновій угоді”, ворог зосередив на них свої значні зусилля.

“Атаки здійснювалася у двох напрямках – на столицю та на портову інфраструктуру Одещині на Дунаї, яку ворог намагався знищити. Сили ППО збили 11 дронів “Shade-136”, але у ворога великі потужності, а нам засобів ППО поки що не вистачає, про що йдуть перемовини на всіх рівнях. Внаслідок атаки постраждав портовий термінал та елеватор, значних руйнувань зазнали багатоповерхові адміністративні будівлі. Скільки дронів взагалі атакували Одещину сьогодні, сказати поки зо не можна”, – зазначила офіцер.

Вона додала, що частково атаку на дунайські порти спровокували повідомлення у ЗМІ про ніби то прорив морської блокади трьома суднами напередодні.

“Ці судна йшли згідно з міжнародними рекомендаціями територіальними водами інших країн. Але мета ворога показати судновласникам, що будь-які порти Одещині небезпечні. Тому ці повідомлення про прорив блокади непрямо спровокували атаку на дунайські порти”, – додала Гуменюк.

Вона також зазначила, що рівень повітряної загрози залишається високими – 2 серпня ворожа авіація збирала розвіддані, а на чергування у Чорне моря вийшов підводний човен з чотирма ракетами на борту.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini