«Висвітлення війни в Україні: безпека і свобода слова». У Медіацентрі Україна відбулась дискусія про роботу журналістів в умовах воєнного часу
У День свободи преси у Медіацентрі Україна відбулась панель «Висвітлення війни в Україні: безпека і свобода слова» з провідними медійниками країни.
У події взяли участь медійники, які активно висвітлюють перебіг війни росії проти України.
Найцікавіші цитати дискусії:
Марічка Падалко, телеведуча. Про важливість самоконтролю журналістів під час бойових дій:
«У такій ситуації журналістам треба бути лікарями… Можу сказати про себе, я завжди знаходила інше місце дати волю емоціям, але не в ефірі. Адже люди дивляться не лише для того, щоб почути інформацію, для них особливо важливо бачити людей, яких вони звикли бачити в ефірі. Це б означало, що ведучі теж тут, життя зберігає частку нормальності. Ця підтримка теж була важлива”.
Вадим Денисенко, ексредактор, радник Міністра Внутрішніх Справ. Про те, як росія програла інформаційну війну проти України:
«Росія вважала, що інформаційно вони нас переможуть. І в наступні тижні, ми говорили правду, а вони продовжували говорити брехню. І насьогодні їхні наративи нічим не змінилися за останні 7 тижнів, вони продовжують говорити про одне: про те, що нації українців немає. Чим більше вони будуть це говорити, тим більше українське суспільство буде розуміти, що вони нам брешуть».
Ексречник місії ОБСЄ на Донбасі, провідний аналітик (The Atlantic Council) та коментатор CNN Майкл Боцюрків. Про небезпеку в роботі
«Журналістика стала найнебезпечнішою професією у світі. Сьогодні журналісти зіштовхуються з найвищою кількістю ув’язнень, фізичних нападів та цькувань. Чим ця війна особлива і відрізняється від інших — це те, що журналісти є умисною мішенню для росіян»
Віталій Портніков, журналіст. Про роль українських журналістів у перебігу війни:«Те що світ повірив Україні і українці вірять власній інформації — це заслуга українських журналістів. Тут дуже важливо, щоб ми були несхожими на росію».
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini