Фото Медіацентр Україна – Одеса: Сергій Гуцалюк, начальник Південного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті
22 Серпня, 2023, 14:58

Виставка «Рашизм – це…» перебуватиме в Одесі до кінця вересня

Подивитись на роботи мешканці та гості міста зможуть з 22 серпня у парку Шевченка біля сцени “Мушля”.

Детальніше про виставку на брифінгу у Медіацентрі Україні – Одеса розповів Сергій Гуцалюк, начальник Південного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті: “Проєкт присвячений рашизму – поняттю яке увійшло у законодавче поле України. За українським законом рашизм ототожнюється з гітлерівським нацизмом. Особисто я вперше почув такий термін під час вторгнення рф до Грузії у 2008 році. З 2014 року воно вже було в Україні, а зараз увесь світ користується ним. Виставка з 16 плакатів розкриває суть поняття рашизм з історичними та сучасними прикладами. Рашизм – це знищення опозиції, свободи слова, мілітаризація суспільства, навіть підлітків (юнармія у рф), поставлення під контроль усіх релігійних установ, медіаресурсів та інтернету, знищення культурних цінностей. Це ідеологія обкладеної фортеці, що за межами рф все погано. Це той самий нацизм тільки в іншій обкладинці”.

Виставка – це один з проєктів Українського інституту національної пам’яті. За словами Гуцалюка, також організація займається збором інформації щодо знищення пам’яток культурної спадщини з наступною передачею доказів міжнародним установам та військовим трибуналам.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini